مقالات سنگ

معایب سنگ تراورتن طرق

معایب سنگ تراورتن طرق

با وجود ویژگی های متعدد در سنگ طرق، ممکن است جالب باشد تا با معایب سنگ تراورتن طرق به عنوان یک سنگ ساختمانی آشنا شوید. به طور کلی، سنگ های تراورتن از انواع سنگ های ساختمانی به حساب می آیند که در بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

سنگ تراورتن طرق یکی از کاربردی ترین و محبوب ترین سنگ های تراورتن به شمار می آید. هم چنین استفاده های زیادی در بخش های مختلف ساختمان سازی دارد. با این حال معایب سنگ تراورتن طرق از جمله مواردی است که توصیه می کنیم حتما پیش از خرید این سنگ به خوبی با آن ها آشنا شوید.

به طور کلی می توان گفت که سنگ های تراورتن ممکن است به طور اتفاقی از رگه برخوردار شده باشند و یا ظاهری بدون رگه داشته باشد. این سنگ ها طرح ها و رنگ های متنوع و گوناگونی دارند که می توان آن ها را به دو صورت موج دار و بدون موج برش داد.

در کنار مزیت ها و نقاط قوت، معایب سنگ تراورتن طرق نیز جای می گیرند. در ادامه پالس استون تصمیم دارد تا به صورت تخصصی معایب سنگ تراورتن طرق را شرح دهد و یک به یک آن ها را مورد بررسی قرار دهد. با ما همراه باشید.

 

سنگ تراورتن طرق به کدام سنگ ها گفته می شود؟

به سنگ هایی آهکی که در فرآیند خاصی تشکیل می شوند، سنگ تراورتن گفته می شود. در طی این فرایند تشکیل، گاز هایی از سنگ خروج پیدا می کنند که منجر به ایجاد حفره در این سنگ ها خواهند شد. به وجود آمدن همین حفره های نا منظم و کوچک و بزرگ باعث شده اند تا این نوع از سنگ ها، مقاومتی بالا در مقابل تغییرات آب و هوای از خود نشان دهند.

علاوه بر این چسبندگی بالایی به ملات داشته و طیف گسترده ای از رنگ ها را شامل می شود. هم چنین ساب پذیری بالایی داشته و به عنوان یکی از مناسب ترین و بهترین سنگ های تراورتن برای به اجرا درآوردن نمای ساختمان به شمار می آید. این ویژگی ها و مزیت های منحصر به فرد موجب شده اند تا سنگ تراورتن طرق به یک انتخاب هوشمندانه برای مناطق مختلف آب و هوایی تبدیل شود.

 

کاربرد سنگ تراورتن طرق در ساختمان سازی

سنگ تراورتن طرق به دلیل برخوردار شدن از طرح ها و رنگ های زیبا و متنوع، در بخش های مختلفی از یک ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین از آن می توان برای به اجرا درآوردن نما های گوناگونی بهره مند شد.

به طور مثال از سنگ تراورتن طرق کرم، به طور معمول برای نما های رومی استفاده می شود. البته این سنگ در انواع متفاوتی تولید شده است که هر کدام کارایی خود را دارند و شامل موارد زیر می شوند:

 • ساخت دیوار های سالن
 • اجرای دیوار های آشپزخانه
 • دیوار های بغل و زیر پله ها
 • قاب های دور آسانسور
 • قاب دور درب و پنجره ها برای اجرای نمای هتل ها و فروشگاه ها
 • قرنیز ساختمان
 • درپوش و جدول ها
 • احجام سنگی
 • آلاچیق و نیمکت های سنگی
 • لابی ورودی ساختمان
 • آبنما های سنگی

 

نقاط ضعف و معایب سنگ تراورتن طرق

سنگ تراورتن طرق یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین سنگ های ساختمانی می باشد. با وجود مزیت ها و ویژگی های فراوان، متاسفانه شامل معایبی نیز می شود. با این حال این معایب چندان از محبوبیت و پرطرفدار بودن این سنگ کم نکرده است و هم چنان از پر استفاده ترین سنگ های تراورتن ساختمانی به حساب می آید.

اصلی ترین و بارز ترین نقطه ضعف و از مهم ترین معایب سنگ تراورتن طرق می توانیم به واکنش آن نسبت به رطوبت و شوره زدگی اشاره کنیم. این واکنش به طور معمول نسبت به رطوبت ملات و دوغاب در زمان نصب سنگ ها و یا بارنگی و شرایط جوی ایجاد می شود.

 

نحوه خرید سنگ طرق اصفهان

سنگ تراورتن طرق با داشتن تنوع بالایی از رنگ و طرح، برای هر سلیقه ای و برای هر استفاده ای، محصولی دارد. پالس استون تلاش کرده است تا با گرد هم جمع کردن انواع مختلف این سنگ، برای سلیقه ها و کاربرد های متفاوت نوعی از سنگ تراورتن طرق را ارائه دهد.پیشنهاد می دهیم در جهت کسب اطلاعات بیش تر و مشاهده انواع مختلف سنگ های تراورتن طرق، با کارشناسان فروش این مرکز تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *