مقالات سنگ

خصوصیات سنگ تراورتن خوب

خصوصیات سنگ تراورتن خوب

خصوصیات سنگ تراورتن خوب چیست؟ خوب می دانیم که یکی از بهترین و پر کاربرد ترین سنگ های ساختمانی سنگ تراورتن می باشد که در صنعت ساختمان سازی بسیار محبوب است از این سنگ برای موارد مختلفی استفاده می کنند اما قبل از خرید سنگ تراورتن و استفاده از آن باید با خصوصیات سنگ تراورتن خوب آشنا شوید این کار به شما کمک میکند که سنگ تراورتن مرغوب را به خوبی تشخیص دهید.

 

خصوصیات سنگ تراورتن خوب

از سنگ تراورتن برای نماهای داخلی و خارجی ساختمان یا انواع کفپوش ها مانند کف پارکینگ، كف استخر، كف راه پله و…. استفاده می کنند اما برای این که بدانید خصوصیات سنگ تراورتن خوب چیست باید ویژگی های زیر را مد نظر بگیرید زیرا یک سنگ تراورتن مرغوب این خصوصیات را دارد . این ویژگی ها عبارتنداز:

 • یک سنگ تراورتن خوب باید یکدست باشد و هیچ گونه ترک یا شکستگی بر روی آن نباشد
 • یک سنگ تراورتن خوب باید تحمل فشار 150 کیلوگرم داشته باشد
 • یک سنگ تراورتن خوب برای ساختمان باید قدرت جذب آب کمتری داشته باشد
 • یک سنگ تراورتن خوب برای ساختمان ها باید از هرگونه آلودگی یا مواد مصنوعی به دور باشد
 • یک سنگ تراورتن خوب برای ساختمان باید در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم باشد

 

کاربرد های سنگ تراورتن چیست؟

یک سنگ تراورتن در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد زیرا این سنگ بسیار مقاوم است و دارای قیمت های مناسبی می باشد اگر شما خصوصیات سنگ تراورتن خوب را شناخته باشید میتوانید در موارد مختلفی از این سنگ استفاده کنید برای مثال:

 • سنگ نما: از سنگ تراورتن برای نماهای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود زیرا این سنگ ها در برابر سرما و گرما و شرایط آب و هوایی مانند: باد و باران و برف و… بسیار مقاوم است.

 

 • کف استخر: برای کفپوش های انواع استخر ها چه خانگی و چه استخر های بزرگ تر از این سنگ استفاده می کنند و یکی از دلایل استفاده از این سنگ این است که گرما را جذب نمی کند و برای مدت طولانی تری آب خنک می ماند.

 

 • پله ها یا راه پله ها: به دلیل زیبایی که این سنگ دارد برای کف یا دیواره های پله و راه پله از این سنگ استفاده می شود زیرا شست و شوی آن بسیار راحت است.

 

 • حیاط و پاسیو: بسیاری از ساختمان ساز ها برای ایجاد فضاهایی برای محوطه ی حیاط یا فضای باز خانه و ویلا ها از سنگ تراورتن استفاده می کنند زیرا این سنگ ها بسیار زیبا و کاربردی می باشند.

 

 • ساختن شومینه: بسیاری از افراد برای ساختن شومنه برای خانه ها یا ویلاهای خود از سنگ تراورتن استفاده می کنند زیرا هم زیبا است و هم در برابر گرما مقاوم می باشد.

 

 • کفپوش و دیوارپوش: یکی از مواردی که بسیار از سنگ تراورتن استفاده می شود کفپوش و دیوارپوش می باشد برای مثال از سنگ تراورتن برای آشپرخانه ها یا سرویس بهداشتی و …. استفاده می شود.

 

انواع سنگ تراورتن

درست است که سنگ تراورتن کاربردهای زیادی دارد اما این سنگ انواع مختلفی نیز دارد که برای انتخاب آن باید خصوصیات سنگ تراورتن خوب را بشناسید.

 

کلام آخر

ما در این نوشته از سايت پالس استون سعی کردیم که خصوصیات سنگ تراورتن خوب را به شما معرفی کنیم همچنین انواع سنگ تراورتن موجود در بازار را به شما معرفی کردیم همچنین کاربردهایی که این سنگ دارد را به صورت مختصر برای شما بیان کردیم شما میتوانید با توجه به سلیقه و بودجه ای که دارد سنگ تراورتن مورد نظر خود را انتخاب کنید. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *