مقالات سنگ

سنگ تراورتن در نمای ساختمان

سنگ تراورتن در نمای ساختمان

سنگ تراورتن در نمای ساختمان: درای مقاله بررسی خواهیم کرد که سنگ تراورتن در نمای ساختمان چگونه خواهد بود. پیش از این ها با تمامی خواص سنگ تراورتن آشنا شدیم اما امروز میخواهیم با نماهای داخلی و بیرونی ساختمان که از سنگ تراورتن ساخته شده است آشنا شویم. سنگ تراورتن دارای ویژگی های به خصوصی می باشد و همین ویژگی ها باعث محبوبیت این سنگ در بین معمارها و ساختمان ساز ها شده است.

 

سنگ تراورتن در نمای ساختمان

انواع سنگ تراورتن نما

سنگ تراورتن دارای انواع مختلفی می باشد که با توجه به سلیقه و قیمت از سنگ تراورتن در نمای ساختمان استفاده می شود این سنگ ها عبارتند از:

  • سنگ تراورتن دره بخاری
  • سنگ تراورتن حاجی آباد
  • سنگ تراورتن اطلس
  • سنگ تراورتن ارس
  • سنگ تراورتن کردستان
  • و….

 

سنگ تراورتن نمای ساختمان

سنگ تراورتن در نمای ساختمان

یکی از کاربرد های سنگ تراورتن استفاده ی آن در نمای ساختمان می باشد دلیل این استفاده مقاومت بالای سنگ تراورتن در برابر شریط آب و هوایی مانند: باران، برف، سرما و گرما می باشد. علاوه بر استفاده سنگ تراورتن در نمای ساختمان در ساختن دیوار ها و حتی ساختن شومینه و کف ساختمان و… استفاده می شود

نمای ساختمان با سنگ تراورتن سفید

از دلایل استفاده از سنگ تراورتن برای ساختمان سازی شست و شوی راحت این سنگ می باشد یعنی شما به راحتی میتوانید این سنگ را با آب یا مواد شوینده تمیز کنید. جالب است بدانید که علاوه بر سنگ تراورتن از سنگ نما ساختمان دیگری مانند: مرمریت، گرانیت و… برای نمای ساختمان استفاده می شود. در ادامه ما برخی از بناهایی که با استفاده از سنگ تراورتن ساخته شده است را به تصویر خواهیم کشید.

 

سنگ نما تراورتن چیست؟

سنگ تراورتن در نمای ساختمان : تراورتن کردستان

سنگ تراورتن کردستان یکی از انواع سنگ ‌های مورد استفاده در حوزه ساخت و ساز است. این سنگ از منطقه کردستان استخراج می ‌شود و به دلیل ویژگی‌ های خاصی از جمله: مقاومت، زیبایی و قابلیت استفاده در نماهای ساختمانی فروش بالایی دارد. انواع مختلفی از سنگ تراورتن کردستان وجود دارد که هر یک ویژگی ‌ها و کاربردهای خاصی دارند، از جمله سنگ تراورتن سفید کردستان ممتاز که از آن به عنوان یک سنگ با کیفیت برای نماهای ساختمانی می توان استفاده کرد.

نمای ساختمان سنگ تراورتن ساده

سنگ تراورتن در نمای ساختمان : سنگ تراورتن ارس

این سنگ در استان آذربایجان شرقی و در (منطقه ارس) استخراج می ‌شود. سنگ ترارورتن ارس به دلیل ویژگی ‌های منحصر به فرد خود مانند: زیبایی، مقاومت و دوام مناسب یکی از گزینه‌ های محبوب برای استفاده در نماهای ساختمانی است.

بهترین نوع سنگ تراورتن برای نما

 

سنگ تراورتن در نمای ساختمان : سنگ تراورتن اطلس

سنگ تراورتن اطلس یک نوع سنگ ساختمانی با تم رنگی عسلی است که در نمای ساختمان ها و دکوراسیون داخلی استفاده می شود. این سنگ دارای کیفیت و استحکام بالایی است. در مجموعه پالس استون می توانید، سنگ تراورتن اطلس را با بهترین قیمت تحویل سریع سفارش دهید.

سنگ نما ساختمانی

سنگ تراورتن در نمای ساختمان : سنگ تراورتن حاجی آباد

سنگ تراورتن حاجی آباد یکی از بهترین و مرغوب‌ ترین مدل های سنگ تراورتن در ایران است. این سنگ دارای ویژگی ‌های منحصر به فردی است که آن را از سایر تراورتن ها متمایز می‌کند. سنگ تراورتن حاجی آباد از نظر مهندسی و شهرسازی جزء بهترین سنگ‌های ساختمانی محسوب می ‌شود. این سنگ دارای نقش و نگار زیبا و استحکام بالایی است. سنگ تراورتن حاجی آباد به دو روش بی ‌موج و موج ‌دار برش داده می‌شود و فرآوری ‌های گوناگونی روی آن انجام می‌ گیرد.

راهنمای خرید بهترین سنگ تراورتن

سنگ تراورتن در نمای ساختمان : سنگ تراورتن دره بخاری

یکی دیگر از مدل های مرغوب سنگ تراورتن در ایران، سنگ تراورتن دره بخاری است. این سنگ هم در کنار رقیب خود یعنی سنگ حاجی آباد توانسته تا جایگاه خوبی در میان تراورتن ها به دست آورد. سنگ تراورتن دره بخاری به دلیل رنگ کرم، ساب ‌پذیری بالا، چسبندگی خوب به ملات ساختمانی، تنوع سورت و قیمت مناسب مورد توجه بسیاری از خریداران و فعالان حوزه ساخت و ساز قرار گرفته است. اگر به دنبال ساخت نمای رومی و یا کلاسیک هستید، استفاده از این سنگ را فراموش نکنید.

طراحی نمای کلاسیک با سنگ تراورتن

انواع سنگ تراورتن نما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *